Kariera Project Managera

Kariera Project Managera! Jesteś już Project Managerem, wykonujesz wymarzony zawód. Praca jest dynamiczna i ciekawa, a każdy dzień niesie nowe wydarzenia w projekcie i nie przypomina wcześniejszych. Jest interesująco. Co dalej?

Udało Ci się już okiełznać środowisko, poznać ludzi, z którymi pracujesz i wiesz jak współdziałać dla odniesienia maksymalnych efektów. Twój projekt/y są “poukładane” – panuje w nich porządek, działania są przewidywalne, czujesz się Panem/Panią w swoim centrum kontroli lotów. Idzie Ci świetnie. Ale …

Czasami jako Projekt Manager, planując strategicznie, widząc, rysując, czy wyobrażając swoje cele, te zawodowe, zastanawiasz się – co dalej? Co będziesz robić za kilka lat? Jak ma rozwijać się Twoja kariera – kariera Project Managera? Jak zdobywać kolejne szczeble? Piąć się w górę czy może pozostać na tym samym poziomie i bardziej rozwijać się na innych polach – rozwój poziomy czy pionowy?

Zastanawiając się nad możliwościami, także własnymi, szukając ścieżki rozwoju w dynamicznych czasach konkurencji biznesowej, rzucam ziarnko rozwiązań jakie mi przyszły do głowy dla ułatwienia decyzji kolejnym Kierownikom Projektu. Być może coś umknęło mojej uwadze i wizja nie jest kompletna. Zawsze można podyskutować i uzupełnić mapę.

„Bo mapa nie jest terenem”.

Kierunek I. Kariera Project Managera – rola w projekcie i wielkość projektu

Wydaje się, że ten kierunek jest najbardziej oczywisty. Wzrastanie Koordynatora Projektu (Lider Projektu, Kierownika Projektu) wraz z projektem. Powierzanie mu coraz trudniejszych i większych zadań. Jednak zanim do tego dojdzie trzeba zdać sobie sprawę z tego, że sama rola może być różnie definiowana.

W zależności od organizacji, zakres obowiązków i odpowiedzialności jaka jest kierowana w stronę osoby zarządzającej projektem może być różna. Stąd też pozwoliłem sobie na nazwy, które w mojej opinii, wyglądają w ten sposób Koordynator Projekty, Lider Projektu i Kierownik Projektu.

Więcej na blogu: http://project-management.pl/kariera-project-managera/

Jak możemy Ci pomóc?

Szukasz wsparcia w realizacji projektów, wdrożenia kultury projektowej w Twojej organizacji, szkoleń czy konsultacji.

Zapraszamy do kontaktu.

wybrani nasi klienci

szukasz wsparcia w realizacji projektów?