Visual Thinking, Sketchnoting! Jak zacząć?

Czym jest Visual Thinking? Czym jest sketchnoting?

Myślenie wizualne to sposób na rozwijanie własnych myśli, pozwalanie im na płynięcie rozwijanie się.
Visual Thinking to sposób na notowanie i przedstawianie swoich przemyśleń w atrakcyjny, graficzny sposób. Ta forma znana jest także jako sketchnoting. Zobacz moje przykłady sketchnotinguSketchnotki także w galerii.
Visual Thinking w końcu to sposób na uatrakcyjnienie swoich prezentacji, zarówno tych analogowych (na kartkach czy flipczartach) jak i tych elektronicznych w prezentacjach, dokumentach.
W końcu rysunek sprawdzi się wszędzie. Tu moje flipy na szkolenia.

Sketchnoting i Visual Thinking moje początki? Krok pierwszy Mapa Myśli.

Profesja którą uprawiam, project management, to rozmowy i spotkania. To setki godzin spędzonych na komunikacji. Komunikacji tej mailowej, tekstowej, jak i spotkań – formalnych i nieformalnych. Konsekwencja. Wiele zeszytów poświęconych na notatki. Notatki najpierw te pisane a później cyfryzowane, przepisywane do szablonu i publikowane w różnych miejscach. A na koniec archiwizowane w dokumentacji projektowej. Nudne? Okropnie. Wyobraź sobie zeszyty z notatkami, linearnymi pisane niebieskim długopisem. Za każdym razem jak robiłem takie notatki czułem się jak w szkole. Brrrrr.

Szukając rozwiązania przypomniałem sobie o Tony Buzan’ie i jego metodach na zapamiętywanie. Mnemotechniki. (Polecam książki “Pamięć na zawołanie” i “Podręcznik szybkiego czytania” patrz. zdjęcie). Tak to sposoby na zapamiętywanie różnych rzeczy w szybki sposób. Od zapamiętywania numerów telefonów, imion i nazwisk osób, list zakupów po pełne tomy informacji. To dzięki niemu, Tonemu, pewnie znasz Mapy Myślitechniki szybkiego czytania czy zapamiętywania jak Rzymski Pokój.

Więcej na blogu: http://www.jamaluje.pl/visual-thinking-sketchnoting-jak-zaczac/

Jak możemy Ci pomóc?

Szukasz wsparcia w realizacji projektów, wdrożenia kultury projektowej w Twojej organizacji, szkoleń czy konsultacji.

Zapraszamy do kontaktu.

wybrani nasi klienci

szukasz wsparcia w realizacji projektów?