Łukasz Doliński

Łukasz Doliński Product and Service Delivery Area Leader

obszary doświadczeń
 • informatyka (IT)
 • finanse i bankowość
 • logistyka (TSL)
edukacja
 • University of Economics in Wroclaw
 • Wroclaw School of Banking

Cenię podejście projektowe, za to, że pomaga skutecznie skupić zespół i zasoby wokół celu, dzięki czemu udaje się zrealizować ambitne przedsięwzięcia, których nie udałoby się przeprowadzić w innym podejściu.

Nie mniej cenię jednak podejście agile, które w przeciwieństwie do nagłych zrywów, jakimi są projekty, budują bardziej stabilne i długotrwałe struktury.

Z jednym i drugim podejściem stoi ogrom wiedzy, dobrych praktyk i narzędzi. Ich zgłębianie i praktycznie używanie w budowaniu wartości organizacji jest istotą moją kariery zawodowej.

Jeśli masz coś zrobić, to zrób to tak żebyś był z tego dumny i mógł się tym pochwalić. Życie jest za krótkie, żeby marnować je na miernotę.

Będąc przez lata Project Managerem czerpałem wielką satysfakcję z dobrze zrealizowanych projektów (choć częściej czerpałem naukę ze średnio udanych przedsięwzięć).

Z czasem więcej satysfakcji zaczęło przynosić mi nie tyle dobre poprowadzenie wybranych projektów, czy programów ile budowanie struktur w organizacji, które zapewnią wysoką i powtarzalną jakość koordynacji projektów oraz wsparcia organizacyjnego w wytwarzaniu oprogramowania.

Od siedmiu lat dzielę się swoimi doświadczeniami z obu tych obszarów, jako trener i konsultant, koncentrując się na skalowaniu zwinności.

0

ciągłej pracy z SAFe

0

osób przeszkolonych w SAFe

publikacje

 • Modern Agile “Manifesto” a skalowanie agile

  Sporo się dyskutuje na temat tego, jak bardzo „agile” jest „skalowanie agile„. Po obejrzeniu tego filmiku zacząłem z kolei zastanawiać się jak bardzo „agile” jest sam „agile„

  28 października 2019 in agile
 • Agile czyli Waterfall do góry nogami

  Jak w krótkich słowach wyjaśnić czym jest agile? To taki waterfall, tylko całkiem na odwrót. To, co w waterfallu jest ograniczeniem niemal wyrytym w kamieniu, czyli zakres, w agile stanowi wypadkową czasu i zasobów.

  28 września 2018 in agile
 • Czy Agile bez skalowania ma sens?

  Zwinność w zarządzaniu projektami zrobiła się modna. Mówi się o niej już nie tylko w IT. Coraz częściej jest na ustach pracowników innych obszarów.

  22 sierpnia 2018 in agile

contact details

+48 506 763 765
Baskijska 6/1, 54-402 Wrocław

Social Profiles

formularz kontaktowy

Jeśli chciałbyś skorzystać z bezpłatnej konsultacji, wyślij informację korzystając z formularza:

  Jak możemy Ci pomóc?

  Szukasz wsparcia w realizacji projektów, wdrożenia kultury projektowej w Twojej organizacji, szkoleń czy konsultacji.

  Zapraszamy do kontaktu.

  szukasz wsparcia w realizacji projektów?